Ájurvédská léčiva
 
Brahmi tbl. zlepšuje paměť a koncentraci
            Stimuluje centrální nervový systém a přispívá ke zlepšení paměti a soustředění. Podporuje schopnost učit se. U starších osob přispívá k překonávání stavu časté zapomnětlivosti a zároveň potlačuje pocity úzkosti. Rovněž vykazuje silné antioxidační účinky a zmírňuje nežádoucí působení volných radikálů na organismus. Celkově přispívá k dobré tělesné a duševní kondici.
Cena 300 Kč/ 60 tbl - měsíc užívání

Neem tbl. - Herbal antibiotic tbl. – pro zdravý vzhled pokožky, rostlinné antibiotikum
            Napomáhá udržovat zdravý vzhled kůže a chrání před nepříznivými vlivy životního prostředí. Přispívá k ochraně pokožky před nepříznivým působením volných radikálů. Účinné látky obsažení v listech této rostliny mají výrazný antiseptický, antibakteriální, antivirový a protizánětlivý efekt. Zároveň podporují detoxikační funkce jater a tímto mechanismem příznivě ovlivňují metabolismus kůže.
Cena 300 Kč/ 60 tbl – 1 měsíc užívání

Shatavari tbl. – ženský stimulant pro stavy emocionální lability, návaly, poruchy spánku
            Vynikající stimulant pro ženy. Zmírňuje negativní projevy typické pro období menopauzy, jako jsou návaly horka, zvýšené pocení, bušení srdce, poruchy spánku a celková únava. Zároveň potlačuje stavy emocionální lability, podrážděnosti a snížené schopnosti soustředění. Obecně vykazuje tonizující a vitalizující účinky.
Cena 300 Kč/ 60 tbl - měsíc užívání

Triphala tbl. – podpora střevní perilstatiky a krásy kůže
            Přináší úlevu při zácpě a příznivě ovlivňuje funkci trávícího traktu. Optimálním způsobem stimuluje perilstatiku tenkého a tlustého střeva a napomáhá tak přirozenému vyprazdňování. Vyživuje kůži, dává ji hezký vzhled a pružnost odstraňuje kožní nemoci, jako jsou například ekzémy.
Cena 300 Kč/ 60 tbl - 14 dní užívání

Ašvaganda tbl. (Withania tbl.) – stimulant proti stresu, únavě a vyčerpanosti
            Zmírňuje negativní působení stresu a nadměrné psychické zátěže na organismus. Působí jako adaptogen, potlačuje stavy úzkosti a celkově vykazuje zklidňující efekt. Stimuluje imunomodulační mechanismy organismu a zvyšuje jeho přirozenou obranyschopnost. Zároveň vykazuje antioxidační účinky a chrání organismus před nežádoucím působením volných radikálů.
Cena 300 Kč/ 60 tbl - 14 dní užívání

B – Free tbl. – použtí u astmatu, podpora činnosti plic a dýchacího systému
Cena 300 Kč/ 60 tbl - měsíc užívání

Lipidcare tbl. nebo Arjuna tbl. u vysokého krevního tlaku, na cholesterl, pro zdravé srdce a cévy
            Redukuje tukový metabolismus a snižuje hladinu cholesterolu v těle. Působí proti bolestem svalů.
Cena 300 Kč/ 60 tbl - měsíc užívání

Liver – Kidney Care tbl. (LKC tbl.)na játra, ledviny a močové cesty
Cena 300 Kč/ 60 tbl - měsíc užívání

Flexibility tbl. na klouby a páteř, 
Regeneruje klouby, páteř, působí proti bolestem, snižuje jejich záněty, ztuhlost a zlepšuje pohyblivost.
Cena 300 Kč/ 60 tbl - měsíc užívání

Osteoseal tbl. minerály na kostní hmotu
Cena 300 Kč/ 60 tbl - měsíc užívání

Amalaki tbl. – antioxidační účinky, omlazující přípravek
            Vykazuje značné antioxidační účinky a přispívá k ochraně organismu před nepříznivým působením volných radikálů. Extrakt z plodů Emblica officinalis je bohatým zdrojem vitaminu C a dalších látek s antioxidačními účinky. Zároveň stimuluje imunomodulační mechanismy organismu a zvyšuje tak jeho přirozenou obranyschopnost.
Cena 300 Kč/ 60 tbl – měsíc užívání

Gokšura tbl. - Kotvičník zemní na močové cesty a pánevní orgány
Afrodiziakum, aktivuje zvyšování endogenního testosteronu, zlepšuje erekci, počet spermií, zlepšuje vitalitu (ódžas), napomáhá růstu svalové hmoty.
Cena 300 Kč/ 60 tbl - měsíc a půl užívání

Ayurslim tbl. – na hubnutí, regulaci metabolismu, spalování tuků  a cukrovku
            Směs bylin (Guggul, Garcinia, Gymnema, Terminalia gebulla, Trigonella foenum-graecum), které omezují chuť na sladké, napomáhá efektivnímu spalování tuků a využívání glukózy (krevního cukru). Vhodné k léčení cukrovky (Gymnema sylvestre).
Cena 300 Kč/ 60 tbl - 1 měsíc užívání

Ashvagandha tbl. - dodáva energii, snižuje stres a únavu
            Zvyšuje obranyschopnost organismu, kladně působí na cévní, dýchací a trávící systém, regeneruje klouby, zkvalitňuje sexuální život u mužů i žen (afrodiziakum). Odtrsňuje vitiligo - chybějící pigment na kůži.
Cena 300 Kč/ 60 tbl - 1 měsíce užívání

Bacopa (Brahmi) tbl. - Bacopa monnieri - zlepšuje paměť a koncentraci
            Zklidňue psychiku, podporuje krevní oběh (uvolňuje křečovitě stažené cévy - zimomřivost). Je to nervové tonikum a kardiotonikum (posiluje nervy a srdce). Bakopasidy přímo podporují vznik synapsií (spojů) nervových buněk v mozku, čímž regenerují odumírající nervové buňky. Vhodná např. při roztroušené skleróze (v kombinaci s Ašvagandou).
Cena 300 Kč/ 60 tbl - 1 měsíc užívání

Gotu-kola tbl. (Brahmi) - Centella asiatica - zlepšuje paměť a koncentraci
            Názvem Brahmi (kosmické vědomí) jsou v Indii nazývány dvě význačné rostliny: Centella asiatica - gotu kola (Brahma-manduki), ale též Bacopa (Nira-brahmi).
Zvyšuje vitalitu, zlepšuje paměť a koncentraci (schopnost učení), brzdí projevy stárnutí, regeneruje duševní a tělesné síly. Rozšiřuje cévy a prokrvení končetin a mozku. Na rozdíl od česneku, bohužel, nerozšiřuje místo v autobuse.
Cena 300 Kč/ 60 tbl - 1 měsíc užívání

Asparagus tbl. - Shatavari tbl. - fytoestrogen
            Podporuje hormonální rovnováhu, zejména u žen, příznivě ovlivňuje zažívací trakt, a to jak u průjmu, syndromu dráždivého střeva tak i u pálení žáhy. Zklidňuje podrážděné močovécesty, pomáhá posilovat fyziologické procesy jak ženských tak mužských pohlavních a reprodukčních orgánů.
Cena 300 Kč/ 60 tbl - 1 měsíc užívání

Tulsí tbl. - vitalizační účinky a elixír života
            Zlepšuje obranyschopnost, antioxidant, podporuje dýchací systém (léči nemoci sliznic), dodává energii, zlepšuje schopnost učení.
Cena 300 Kč/ 60 tbl - 1 měsíc užívání

Amla C tbl. - Amalaki tbl. - bohatý zdroj vitaminu C a antioxidant
            Působí proti předčasnému stárnutí, proti kožním onemocněním a dýchacím infekcím. Je hlavní složkou věhlasného omlazujícího přípravku Čavanpraš.
Cena 300 Kč/ 60 tbl - 1 měsíc užívání

LIV.52 tbl. - LKC tbl. - játra
            Chrání játra před poškozením vlivem alkoholu, obnovuje fukci jater, vylučuje toxiny, upravuje trávící procesy. Porporuje játra při chemoterapii, po virové hepatitídě, mononukleose, borelioze, při poškození jater toxickými látkami, při ztučnění jater a předcirhotickýchh stavech. Povzbuzuje činnost ledvin, odvodnění a detoxikaci organismu.
Cena 300 Kč/ 60 tbl - 1 měsíc užívání

Rumalaya forte tbl. - klouby, revma, dna, šlachy
            Působí při artritídě a bolestech kloubů, pomáhá obnovit pojivové tkáně a má protizánětlivé účinky. Použití: při revmatoidní artritídě, osteoartróze, spondylóze, bursitídě, synovitídě, bolestech, dně, symdromu bolestivého ramene.
Cena 300 Kč/ 60 tbl - 1 měsíc užívání

Triphala tbl. – podpora střevní perilstatiky a krásy kůže
            Přináší úlevu při zácpě a příznivě ovlivňuje funkci trávícího traktu. Optimálním způsobem stimuluje perilstatiku tenkého a tlustého střeva a napomáhá tak přirozenému vyprazdňování. Vyživuje kůži, dává ji hezký vzhled a pružnost odstraňuje kožní nemoci, jako jsou například ekzémy.
Cena 300 Kč/ 60 tbl - 1 měsíc užívání

Shilajit (Šiladžit) na imunitní systém, cukrovku, paměť, močové cesty
Je účinný k posílení imunitního systému - má tridóšický účinek, má omlazující účinky, dodává sílu, zlepšuje paměť a koncentraci, léčí cukrovku (hlavní bylina na cukrovku) a obezitu.Používá se na hemoroidy, sexuální chabost, menstruační poruchy, astma, epilepsii, duševní choroby, kožní nemoci, parazitické nemoci, hojí zlomeniny, pro duševní práci.
Cena 440 Kč - 1 měsíc užívání


Sypané byliny (čaje) a koření

Guduchi nebo Himal - himalájská bylina dlouhověkosti
Dodává energii při oslabení organismu. Povzbuzuje imunitní systém. Zlepšuje trávení, vylučuje toxické látky z těla. Povzbuzuje činnost ledvin. Mírně snižuje hladinu cukru v krvi. Vhodný u horečnatých a zánětlivých onemocnění. Vhodný při překyselení žaludku. Pomáhá při léčení kožních chorob a svědění. Vhodný u revmatických a jiných kloubních a kostních problémů. Pomáhá též při sexuálních potížích, při delším užívání má afrodisiakální účinky. Působí preventivně proti rakovině tlustého střeva. Vylepšuje náladu.
Cena Guduchi 147 Kč/ 75 g

Trikatu - ohnivá směs pro spálení nečistot
Jedna ze tří součástí směsi je dlouhý pepř - pipali. Pípalový strom je velmi ceněn. K různým léčivým účelům se užívají plody a kůra. Podle tradic čistí krev a prášek z plodů se dává při kašli a onemocnění dýchacích cest. Podporuje též otěhotnění, zvyšuje sexuální chuť, usnadňuje uchycení oplodněného vajíčka v děloze.
Ájurvéda doporučuje Trikatu:
Při chronické artróze. Při zácpě (zácpa může být podle orientálních zkušeností příčinou zduřelých mandlí), při plynatosti a hemeroidech. Jako pomocný prostředek při léčení bronchitidy, astmatu, tuberkulosy, je účinná při nachlazení, usnadňuje odkašlávání, používá se při zvýšené teplotě, zmírňuje chronický kašel. Při střevních parazitech, protože působí desinfekčně v celém organismu. Pro tišení křečí a bolesti hlavy. Při léčení většiny nemocí tlustého střeva, čímž se stává ochráncem srdce, neboť podle ájurvédy správná činnost tlustého střeva ovlivňuje správnou činnost srdce. Pro rozehřívání organismu; používá se i při moxování (nasype se na pelyňkový konus nebo moxa doutník) - a sice při nedostatku energie v břišní dutině, zejména ve slezině. Pro podporu činnosti jater a usnadnění trávení a vyprazdňování. Pro odlehčení kolik v břišní dutině (v případě koliky nezanedbat lékařskou poradu). Smíchaný s medem jako regulátor trávení, regulátor teploty i váhy; používá se 1 čajová lžička směsi denně s medem po dobu šesti měsíců - odstraní nahromaděné tuky v těle.
Cena 90 Kč/ 50g

Pipal – dlouhý pepř
            Pípalový strom je velmi ceněn. K různým léčivým účelům se užívají plody a kůra. Podle tradic čistí krev a prášek z plodů se dává při kašli a onemocnění dýchacích cest. Podporuje též otěhotnění, zvyšuje sexuální chuť, usnadňuje uchycení oplodněného vajíčka v děloze. Používá se při nemocech dýchacích cest, dělohy a prostaty, sleziny, zejména zvětšení sleziny, bolestech břicha, nádorech a také při vodnatelnosti břicha, při pruchách trávení, při průjmech, při zvýšené teplotě, při kožních nemocech, revmatismu, astma, cukrovce, hemoroidech, při kašli a také pro vypuzení hlenu při plicní tuberkulóze a bronchitídě, při onemocnění plic. S medem léčí sklon k epilepsii. Posiluje intelekt a potenci. Dává se do mastí proti ischiasu a ochrnutí.
Cena 90 Kč/ 50g

Gotu kola čaj (také Brahmi) - oživovač mozku a paměti
Má příznivý vliv na psychiku člověka, zmírňuje napětí, celkově zklidňuje. Posiluje organismus, zvětšuje paměť, prohlubuje a aktivizuje centrum řeči a sluchu v mozku, posiluje hlas, zlepšuje výslovnost a sluch. Při pravidelném používání dochází k regeneraci buněk, tkání, orgánů, očišťuje krev, zastavuje krvácení ze sliznic. Pomáhá při onemocnění kůže, při srdečních nemocech. Při astmatickém kašli. Při léčení cukrovky. Při impotenci, při nezralé ejakulaci i při předčasném výronu spermií, při nepravidelné menstruaci - je univerzálním gynekologickým prostředkem, který najde uplatnění i v léčbě močových cest. Při bolestech v zádech. Povzbuzuje činnost ledvin a močového měchýře. Je vynikajícím regenerátorem životních - vitálních sil. Hojí rány tak, aby nevznikaly jizvy. Poradí si s křečovými žilami. Můžeme jí příznivě ovlivňovat tak zákeřné a zrádné choroby, jako je sklerodermie, příznivě ovlivňuje řadu kožních chorob včetně lupénky. Léčí krevní oběh, zvláště v nohou, zvyšuje prokrvení mozku. Působí jako antidepresivum a posila nervového systému.
Cena 50 Kč/ 50g čaj

Trifla - čistič těla a dodavatel životní energie
Napomáhá při léčení problémů dýchacích cest, zejména při astmatu, při bronchitidě, snižuje teplotu. Posiluje zrak. Odstraňuje rychle bolest v břiše zaviněnou plynatostí. Přináší do organismu vitalitu a energii. Má příznivý vliv na správnou činnost pohlavních orgánů, tvorbu a kvalitu mužských spermií, odstraňuje předčasný výron semene. Účinně pročišťuje organismus a celkově posiluje. Používá se při onemocnění močového ústrojí. Napomáhá při snižování váhy, stimuluje střevní peristaltiku, je mírně projímavá. Plody Amalaki působí blahodárně na záněty průdušek a nákazu močových cest (infekční záněty), regenerují zrakové funkce a krev. Haritaki podporuje tvorbu mateř. mléka. Léčí pokožku a udržuje ji stále hebkou, lesklou a dodává jí zdravé živiny. Bibhitaki působí proti zánětům, zastavuje krvácení, tonizuje vlasy (např. proti předčasnému šedivění), proti kašli a ochraptělosti, tonizuje nervovou tkáň (madždža dhátu), při špatném trávení, proti hemoroidům, zácpám.
Cena 90 Kč/ 50g

Ašvagandha čaj (síla koně) - balzám na duši, kůži a střeva
Proti úzkosti, únavě a vyčerpanosti; povzbuzuje nervovou soustavu, je tišící a uklidňující. Povzbuzuje močové orgány. Používá se při léčbě otoků. Posiluje reprodukční (pohlavní) orgány, zvětšuje tvorbu semene. Je účinná při revmatismu a léčení bolestí kloubů. Je vhodná jako podpůrný prostředek při léčení TBC (v Indii se používá v tomto případě Ašvagandha smíchaná s medem a dlouhým pepřem - pipali). Používá se při léčení depigmentovaných kožních ložisek, při kašli, při střevních a kožních nemocech. Kořen Ašvagandhy vařený s mlékem má v dospělosti afrodisiakální účinky.
Cena 110 Kč/ 50g

Tulsí čaj - bazalka posvátná
Má uklidňující schopnost a léčebnou sílu posilující nervy (spánek). V ájurvédě patří k rostlinám Čistoty (Sattva), protože otevírá srdce i ducha a posiluje dobré kvality člověka. Lze ji používat jako čaj pro duševní jasnost nebo při nachlazení, přičemž snižuje horečku, ničí bakterie a odstraňuje nadbytečný Sliz. Navíc podněcuje vylučování moče a uvolňuje křeče v trávícím traktu. Posiluje imunitu, tiší bolesti hlavy, je vhodná zejména pro ženy v přechodu. Pomáhá při léčbě problémů v tenkém střevě a játrech. Je dobrým povzbuzovačem pro nemocné a staré lidi. Zvyšuje trávící žár (sílu metabolismu). Čerstvě vylisovaná šťáva z listů se používá proti plísňovým infekcím pokožky.
Cena 50 Kč/ 20g , 108 Kč/50 g

Bhringarádž (též Bringarádž)
Má léčivé účinky na vlasy, oči, kůži, kožní choroby, zuby, hepatitídu, močové cesty. Má též detoxikační účinky.
Cena 90 Kč/ 50g

Bidari khand
Působí proti shlukování tukových buněk, nádorům, horečkám, malárii, afrodisiakum, anabolikum – podporuje růst svalové hmoty, podněcuje dokonalou cirkulaci tekutin v těle.
Cena 110 Kč/ 50g

Černá sůl
Proti zácpě, při střevních potížích, obsahuje hodně minerálů nutných pro obnovu tkání a kontrukci těla, tvoří krev a žluč.
Cena 65 Kč/ 50g

Kurkuma
Očištuje krev, léčí alergie, kůži, jaterní, žlučníkové a ledvinové potíže. Má antibakteriální, protiplísňové a desinfekční účinky. Léčí otoky, výrony, modřiny, zánět spojivek, nehojící se vředy. Příznivě působí proti Alzheimerově nemoci, rostroušené skleróze a cystické fibróze. Působí zevnitř i zevně.
Cena 40 Kč/ 100g

Asafoetida (90Kč/ 50g)
Podporuje trávení a chuť k jídli, stimuluje plíce, srdce a krevní oběh. Je baktericidní, působí proti vystřelujícím bolestem, křečím a nadýmání. Odstraňuje žaludeční potíže. Asafoetida vypuzuje hleny ajedy, očišťuje krev i tělo. Léčí kašel i černý kašel, dýchací potíže, malárii, choroby sleziny a močového měchýře. Upravuje menstruaci. Je velmi účinná při nervových chorobách, jako je obrna lícního nervu, částečné ochrnutí a křeče, ale také při léčení hysterie, ztrátě paměti, epilepsii včetně příznaků jako tiky, ochrnutí, slepota a hluchota a také na velmi bolestivé srdeční potíže či anginu pectoris. Je součástí směsi Čát masála (70 Kč/ 100g).

Váš poradce ájurvédské medicíny vám přeje dobré zdraví s ájurvédou

Potřebujete-li zlepšit své zdraví, štěstí, výkonnost nebo linii zavolejte (nepoužívejte SMS-ky): tel.: Pavol Hlôška (+420) 603 734 531.
Můžete pokračovat na úvodní stránku